hvězda 1 hvězda 2 hvězda 3 hvězda 4 hvězda 5 (1)Počet hvězdiček je 5 z 5

2 756 Kč

Skladem - Skvělé, při objednání ihned předáváme dopravci a zítra bude u vás.
ks
(10 ks na skladě)
WELLU Group GMBH, Switzerland

Multifunkční přípravek s mimořádným významem pro oběhovou soustavu a kostru. Nová formule obsahuje koncentraci mastných kyselin omega 3, aminokyselin, peptidů a rybího kolagenu, která stoupla o 33%. Účinky vápníku a vitamínu D obsažených v přípravku doplňuje vitamín K2 MK-7, který je nezbytný pro normální fungování. Revicoll Omega Plus je komplementární doplněk stravy bohatý na celou škálu minerálních látek a stopových prvků, které si tělo nedokáže syntetizovat samo a proto je musí získávat zvenčí, ze stravy.
Více

Doprava a platba

Stav srdečně-cévního systému a kostry má klíčový vliv na fungování celého těla. Normální fungování těchto systémů závisí nejen na vyvážené stravě a zdravém životním stylu, ale do značné míry i od látek, které lidské tělo nedokáže samostatně syntetizovat a je důležité je dodávat v dostatečném množství například stravou. Proto je tak důležitá vhodně sestavena plnohodnotná suplementace.

Nový Revicoll Omega Plus je jedinečný přípravek: komplementární a multifunkční, s důležitým významem pro oběhovou soustavu a kosterní systém. Obsahuje dokonalé spojení aminokyselin, peptidů a rybího kolagenu, vitamínů rozpustných v tucích a bohatou škálu minerálních látek a stopových prvků, které si tělo nedokáže syntetizovat samo, a proto je musí získávat zvenčí, ze stravy. Díky změně procesu lyofilizace stoupla o 30-33% úroveň koncentrace aminokyselin, peptidů a bílkovin. Jedna tobolka obsahuje 110-120 mg těchto životodárných prvků, pocházejících z nejlepšího přírodního zdroje, jakým je ryba.

Důležité je, že nová generace produktu obsahuje také vitamín K (K2MK7). Jeho role v regulaci činnosti oběhové soustavy a kostry je stejně důležitá, jako úloha vitamínu D3 a vápníku. Vzájemný vztah vitamínu K2MK-7, vápníku z ryb, vitamínu D3 jakož i aminokyselin a rybích peptidů chrání před osteoporózou a představuje záruku udržení zdravých kostí, kloubů, šlach a kůže, tak i normální činnost oběhové soustavy.

Přípravek představuje bohatý zdroj omega-3 nenasycených mastných kyselin 3 získávaných z vybraných druhů ryb. Omega-3 kyseliny je třeba dodávat stravou, protože lidské tělo je nedokáže syntetizovat v dostatečném množství. Díky jejich přítomnosti v přípravku získává tělo přístup k mastným EPA a DHA kyselinám s velmi vysokou a jedinečnou koncentrací. Užívání Omega 3 kyselin pomáhá snižovat hladinu "špatného" LDL cholesterolu a triglyceridů a zároveň zvyšovat hladinu "dobrého" HDL cholesterolu. Snižuje také srážlivost krve a tak chrání srdce a cévní systém.

Každá kapsle obsahuje též 60 mg vápníku, kterého je v potravinách stále méně. Z výzkumu vyplývá, že na trhu převládají vysoce zpracované, "mléku podobné" výrobky, které mají jen málo společného se zdrojem dobře využitelného vápníku. Vápník ovlivňuje zdraví kostí, kloubů, šlach a kůže. Normální fungování vápníku synergicky ovlivňují aminokyseliny a rybí peptidy a vitamín K2MK-7. Kromě toho vápník spolu s vitamínem C chrání organismus před aterosklerózou a srdečními infarkty - nejčastějšími civilizačními chorobami.

Další složka přípravku vitamín D - byla získána z lanolinu pocházejícího z ovčí vlny, díky čemuž se vykazuje o 70% vyšší vstřebatelnost, než její rostlinný ekvivalent. Vitamín D je nezbytný pro lidi v každém věku, účastní se metabolismu vápníku a fosforu, doporučuje se pro prevenci křivice, osteomalacie - měknutí kostí (která se týká více než 10% populace) a osteoporózy. Má blahodárný vliv na trvanlivost kostí a zubů, podporuje jejich obnovu a regeneraci, zlepšuje práci svalů a posiluje imunitní systém. Denní dávka Revicoll Omega Plus představuje 400% doporučené denní dávky tohoto vitamínu.

Nová formule Revicoll Omega Plus byla obohacená o mimořádně vzácný vitamín K (K2MK-7). Jeho role ve fungování kostry a udržení normálního stavu kostí je stejně důležitá jako role vitamínu D. Nedostatek tohoto vitamínu může vést ke snížení kostní hmoty a tím k osteoporóze, následně pak vzrůstá riziko zlomenin. Vitamín K2 je také důležitý při prevenci kardiovaskulárních onemocnění, protože zabraňuje vápenatění cév. Brání usazování fosforečnanu vápenatého na stěnách cév a způsobuje, že se dostane na správné místo, čili do kostí.

V Revicoll Omega Plus nemůže chybět vitamín E, který je neocenitelný při prevenci srdečně-cévních onemocnění. Současným zvýšením rychlosti odbourávání "špatného" LDL cholesterolu a zvyšováním hladiny "dobrého" HDL cholesterolu, brání vzniku krevních sraženin a normalizuje srdeční rytmus. Vitamín E chrání buňky těla před nepříznivým působením volných radikálů, podporuje imunitní systém a je mimořádně užitečný při léčbě kožních chorob. Ve dvou kapslích přípravku je obsaženo 100% doporučené denní dávky tohoto "vitamínu mladosti", který se jmenuje  vitamín E.

Denní dávka Revicoll Omega Plus pokrývá 100% doporučenou denní dávku vitamínu A, který díky regulaci aktivity kostní tkáně ovlivňuje normální růst a vývoj těla a tím zajišťuje normální fungování kostí a zubů. Vitamín A ovlivňuje normální stav a fungování kůže, vlasů a nehtů. Reguluje růst a vývoj epiteliální tkáně. Prostřednictvím účasti na zachycování vizuálních podnětů registrovaných v sítnici oka ovlivňuje normální vidění (zejména v noci). Je odpovědný za tvorbu hormonů. Má intenzivní antioxidační vlastnosti a tím i protirakovinné účinky.

Účinky Revicoll Omega Plus doplňuje soubor přes 25 aminokyselin, minerálních látek a stopových prvků nezbytně nutných pro normální fungování těla, které nedokáže syntetizovat samo.

Omega 3 kyseliny

Tyto kyseliny podporují řadu důležitých funkcí v těle:

• omega 3 kyseliny, především DHA, tvoří 60% tuků nezbytných pro normální práci mozku, jsou také nezbytné pro stavbu buněčných membrán

• odpovídají i za normální fungování oční sítnice. Právě tyto dvě kyseliny tvoří její tukový základ

• příslušné množství omega 3 kyselin je také nezbytné v procesech spermatogeneze. Jsou potřebné pro udržení pohyblivosti spermií

• mají vliv na snižování hladiny škodlivého LDL cholesterolu a triglyceridů a zároveň na zvyšování hladiny prospěšného HDL cholesterolu

• snižují také nadměrnou srážlivost krve, čímž chrání srdce a cévní systém

• omega 3 kyseliny z mořských ryb mají preventivní vliv proti vzniku Parkinsonovy a Alzheimerovy choroby

• existuje silná souvislost mezi omega 3 kyselinami a depresemi, čím je těchto kyselin v těle více, tím nižší je riziko depresí

• podílejí se také na léčbě revmatoidní artritidy a degenerativních onemocnění pojivových tkání

• hrají důležitou roli při prevenci rakoviny

• zabraňují také degenerativním změnám ve sliznici tlustého střeva.

Vápník

Je stavebním a regulačním prvkem v organismu. V těle dospělého člověka se nachází přibližně 1000 gramů vápníku, z toho 99% se nachází v kostech a zubech. Zbytek, čili zbývající 1% se nachází v plazmě. Tělo zdravého člověka vstřebává 20% - 30% vápníku, který se nachází v potravě. Vysoký obsah vápníku v potravě pouze mírně zvyšuje jeho absorpci. Je to způsobeno existencí střevní bariéry, která upravuje množství vstřebávání vápníku. Zásoby vápníku v nekostních buňkách lidského těla se obnovují dokonce i 30 krát za den. Pokud v buňkách chybí tento prvek a je ohroženo normální fungování nervové soustavy, organismus ho následně získává z kostí. Při normální hladině vápníku máme pevné kosti, zdravé zuby, normální srážlivost krve. Vitamín D, laktáty a citráty podporují vstřebávání vápníku v zažívacím traktu. Vápník je velmi aktivní prvek. Nevyskytuje se v ionizované formě, pouze v různých chemických sloučeninách, proto ho tělo těžko vstřebává.

Vlastnosti vápníku:

• reguluje srážlivost krve

• snižuje křehkost cév, zvyšuje jejich propustnost

• vápník ve spojení s vitamínem C chrání organismus proti ateroskleróze a srdečnímu infarktu - nejčastějšími civilizačními chorobami

• snižuje alergické reakce

• řídí kontrakce a uvolnění svalů

• reguluje nervovou soustavu zlepšením přenosu nervových impulsů

• podporuje účinky mnoha, velmi důležitých enzymů

• příznivě ovlivňuje plodnost a donošení plodu

• pomáhá při odstraňování těžkých kovů z těla

• tvoří základní složku kostí, zubů a nehtů

• posiluje vlasy

• zabraňuje osteoporóze, zabraňuje vzniku osteoporózy, snižuje riziko zlomenin kostí, je odpovědný za udržování normální činnosti svalů - kontroluje jejich kontrakce a uvolnění, čímž příznivě ovlivňuje riziko pádu

• snižuje krevní tlak

• silný antioxidant, působí proti stresu

Vitamín A

Patří do skupiny vitamínů rozpustných v tucích. Představuje jednu z více než tisíce sloučenin se společným pojmenováním retinoidy, z nichž většina se získává synteticky. Procesů absorpce vitamínu A ze zažívacího traktu se účastní žlučové kyseliny a vitamín E (tokoferol).

Funkce vitamínu A v těle jsou různé:

• ovlivňuje normální stav a fungování kůže, vlasů nehtů

• reguluje růst a vývoj epiteliální tkáně

• prostřednictvím účasti na zachycování vizuálních podnětů registrovaných v sítnici oka, ovlivňuje normální vidění (zejména v noci).

• díky regulaci aktivity kostní tkáně ovlivňuje normální růst a vývoj těla a tím zajišťuje fungování kostí a zubů

• je zodpovědný za tvorbu hormonů

• má intenzivní antioxidační vlastnosti a tím i protirakovinné účinky

Vitamín E

Patří ke skupině sloučenin známých jako tokoferoly. Je hlavním antioxidantem, který se vyskytuje v buňkách, nazývá se také "vitamínem mládí".

Vlastnosti vitamínu E:

• představuje důležitou ochranu proti působení volných radikálů a tím chrání buňky před oxidací

• plní důležitou roli v zásobování buněk těla buněčnými složkami

• zpomaluje oxidaci LDL cholesterolu a tím zpomaluje tvorbu aterosklerotických plátů

• zabraňuje tvorbě krevních sraženin v cévách, proto se jeho užívání doporučuje lidem s vysokou koncentrací cholesterolu v krvi a při prevenci infarktu myokardu

• je užitečný při léčbě mužské neplodnosti

• účastní se procesů absorpce vitamínu A ze zažívacího traktu

Vitamín D

Tvoří se v rostlinách vystavených působení ultrafialových paprsků, vzniká v kůži lidí a zvířat. Jako jeden z mála vitamínů patří k těm, které tělo vytváří samo v kůži působením slunečního záření z provitamínu D3, který se mění na aktivní vitamín D. Podle výzkumů přibližně 90% Čechů trpí nedostatkem vitamínu D.

Úlohy vitamínu D:

 • plní důležitou funkci při regulaci metabolismu vápníku, fosforu a tvorby kostí, stimuluje absorpci vápníku a fosforu ze střev a také snižuje množství vápníku vylučovaného z těla

 • chrání před celou řadou civilizačních chorob a také před rakovinou

 • je nezbytný pro normální tvorbu kosterní soustavy

 • nepřímo pozitivně ovlivňuje nervovou soustavu a svalovou kontrakci, včetně srdce

 • hraje důležitou roli při regulaci metabolismu vápníku afosforu a při tvorbě kostí, stimuluje vstřebávání vápníku a fosforu ze střev, ataké snižuje vylučování vápníku z těla

 • příznivě ovlivňuje normální činnost svalů, čímž snižujeriziko pádu a zlomenin

 • hraje důležitou roli při normálním fungování imunitníhosystému a normálním průběhu zánětlivých reakcí

Vitamín K (K2MK-7)

Jeho role ve fungování kostry a udržení normálního stavu kostí je stejně důležitá, jako úloha vitamínu D. Na něm závisí fungování osteokalcinu - bílkoviny syntetizované ve steoblastech, buňkách zodpovědných za tvorbu kostí. Úkolem osteokalcinu je vázání vápníku v kostech. Nedostatek vitamínu K2 způsobuje, že osteokalcin je neaktivní a proto neschopný plnit svou úlohu. Může to vést ke ztrátě kostní hmoty, osteoporóze a tím ke zvýšení rizika zlomenin.

Vitamín K2 je také důležitý při prevenci kardiovaskulárních onemocnění. Jednou z příčin vzniku kardiovaskulárních onemocnění, je ztráta pružnosti cév v důsledku usazování fosforečnanu vápenatého. Vitamín K2 zabraňuje vápenatění cév. V krevním séru se nachází bílkovina zvaná MGP, která váže fosforečnan vápenatý, čímž zabraňuje jeho usazování v cévách. Její fungování závisí na vitamínu K2 - pokud je ho nedostatek, bílkovina MGP je neaktivní a nemůže zpomalovat proces kalcifikace.

Revicoll Omega Plus obsahuje bohatou škálu minerálních látek a stopových prvků, které si tělo nedokáže syntetizovat samo, a proto je musí získávat zvenčí, ze stravy.

Účinky těchto látek jsou důležité pro normální fungování lidského těla:

Molybden - esenciální stopový prvek. Účastní se důležitých metabolických procesů (kromě jiného i koloběhu uhlíku, dusíku a síry). Ovlivňuje dosažení běžné výšky dospělého člověka a je nezbytný pro vylučování odpadních produktů z těla, jako je kyselina močová a sloučeniny síry. Tento prvek může zabránit vzniku některých druhů rakoviny.

Fosfor - minerální složka nezbytná pro správné fungování každé buňky v organismu. Téměř 85% fosforu se vyskytuje v kostech a zubech v podobě hydroxylapatitu (solí vápníku a fosforu), zbytek se účastní důležitých biochemických reakcí, tedy výroby energie uvnitř buněk, syntézy DNA, enzymů, hormonů, udržování stálé hladiny pH v organismu, přenosu kyslíku červenými krvinkami, tvorby buněčných membrán. Tento prvek hraje také důležitou funkci v metabolismu sacharidů, bílkovin a tuků.

Měď - stopový prvek, který je součástí hemocyaninu, hraje důležitou roli při tvorbě červených krvinek, příznivě ovlivňuje membránu na povrchu neurocytů, podílí se na přenosu nervových impulsů. Je součástí superoxiddismutázy, enzymu, který chrání buněčné membrány před volnými radikály. Kromě toho se podílí na tvorbě pojivové tkáně (přivazování molekul elastinu a kolagenu katalyzované lysyloxidázou) a syntéze prostaglandinů - sloučenin nazývaných lokálními hormony, které ovlivňují mimo jiné činnost srdce a krevní tlak.

Kobalt - stopový prvek, který je součástí vitamínu B12, vyskytuje se i jako anorganický kobalt. Je přítomen ve všech tkáních těla. Největší koncentrace kobaltu je v játrech, ledvinách a kostech. Tento prvek stimuluje tvorbu červených krvinek, zpomaluje růst nádorů. Přítomnost kobaltu v organismu je nezbytná pro tvorbu nových krvinek, myelinové pochvy, která obklopuje nervy, přenos genetické informace při reprodukci buněk, potřebných při vytváření neurotransmiterů.

Sodík - stopový prvek nezbytný pro život. Reguluje především hospodaření s vodou v těle. Odpovídá za úroveň hydratace buněk a tkání, hraje také důležitou roli při udržování přiměřené vzrušivosti nervových a svalových buněk. Spolu s draslíkem odpovídá za udržování správného osmotického tlaku v krvi. Chrání tělo před nadměrnou ztrátou tekutin.

Železo - minerální látka, která plní velmi důležitou funkci v těle. Je součástí hemoglobinu, který transportuje kyslík. Kromě toho je nezbytné pro normální růst, rozvoj a regeneraci tkání. Železo stimuluje odolnost, podporuje boj proti volným radikálům a snižuje pocit únavy. Nedostatek železa je nejčastěji způsoben nesprávnou stravou obsahující příliš málo tohoto minerálu. Železo je nezbytné pro těhotné ženy, protože ovlivňuje správný vývoj plodu a zabraňuje anémii.

Draslík - prvek nezbytný pro správné fungování organismu. Účastní se na přenosu živin do nitra buněk. Hraje důležitou funkci při regulaci hospodaření s vodou v těle, kontrole krevního tlaku a práci ledvin. Spolu se sodíkem a chlórem patří draslík k základním elektrolytickým složkám v buňkách lidského těla. Draslík snadno proniká buněčnými membránami a dodává buňkám výživné látky a zároveň pomáhá z těla odstraňovat produkty látkové výměny. Stimuluje sekreci inzulínu, podílí se na spalování sacharidů a bílkovin. Je nezbytný pro správné fungování nervové soustavy a práci svalů. Účastní se na okysličování mozku, čímž zlepšuje schopnost myslet a soustředit se.

Zinek - stopový prvek nezbytný pro správné fungování všech buněk našeho těla. Zinek je kofaktorem mnoha enzymů. Nachází se v inzulínu. Účastní se na metabolismu sacharidů, rozkladu alkoholu, syntéze nukleových kyselin. Je nezbytný pro zachování plodnosti, do značné míry předchází vzniku vrozených vad. Je jedním z činitelů podmiňujících růst organismu, spolupracuje s vitamíny B6 a B12. Zinek neutralizuje toxické účinky kadmia a mědi v organismu. Tento prvek má důležitý vliv na správné fungování pohlavních žláz, zejména prostaty u mužů.

Mangan - stopový prvek, který je součástí mnoha tkání, mimo jiné slinivky, mozku, ledvin a plic jakož i mnoha enzymů, které se účastní na syntéze bílkovin, nukleových a mastných kyselin. Plní významnou roli při vytváření pojivové tkáně a kostí. Podílí se na fungování mozku a slinivky. Je nezbytný v reprodukci, podílí se na tvorbě červených krvinek. Účinně pomáhá při léčbě schizofrenie. Je potřebný pro správné trávení a vstřebávání živin.

Selen - chrání imunitní systém. Má protizánětlivé účinky, proto podporuje léčbu takových chronických chorob, jako je revmatoidní artritida nebo lupus. Má blahodárný vliv na cévy, chrání proti ateroskleróze. Tento prvek aktivuje anti-karcinogenní faktory, předchází onemocněním kardiovaskulárního systému, má antiproliferační (tlumící) a protizánětlivé účinky. Zabraňuje vzniku šedého zákalu a makulární degenerace (poruchy centrálního vidění). Předchází škodlivému shromažďování těžkých kovů a některých toxických sloučenin. Je součástí přes 20 enzymů, které se podílejí především na oxidativním metabolismu. Díky tomu chrání organismus před volnými radikály. Nepřímo se také účastní metabolismu mastných kyselin a ovlivňuje syntézu hormonů štítné žlázy. Hraje důležitou roli při syntéze DNA a RNA. V součinnosti s vitamínem E oddaluje stárnutí buněk a tkání a pomáhá udržovat jejich pružnost.

Lysin - aminokyselina nezbytná pro tvorbu všech proteinů. Pomáhá při vstřebávání vápníku, ale také se aktivně podílí na tvorbě protilátek, hormonů, enzymů a kolagenu. Obnovuje svalovou tkáň a kůži, proto je vhodné ho užívat po chirurgických zákrocích. Nicméně největším přínosem lysin aminokyselin je, že jsou nezbytné pro tvorbu všech proteinů. Pomáhají při vstřebávání vápníku, a také se aktivně podílí na tvorbě protilátek, hormonů, enzymů a kolagenu. Obnovují svalovou tkáň a kůži, proto je vhodné je užívat po chirurgických zákrocích. Nicméně největším přínosem lysinu je kontrola nádorových metastáz, hladiny triglyceridů a obnova poškozených stěn tepen. Zmírňuje projevy nachlazení, chřipky a oparu, zlepšuje koncentraci.

Leucin - aminokyselina, která chrání před katabolismem, čili rozpadem svalových vláken. Nejúčinněji pomáhá v procesu regenerace svalových vláken. Představuje zdroj energie odpovědný za odbourávání pocitu únavy při fyzické námaze.

Metionin - důležitý regulátor nervové a svalové soustavy, je důležitý zejména pro udržení normálního růstu a stavu těchto buněk. Neutralizuje volné radikály, čímž působí stabilizačně na DNA a tím chrání tělo proti rakovině. Reguluje činnost štítné žlázy, při pravidelném užívání zabraňuje vzniku močových a žlučových kamenů. Příznivě ovlivňuje vzhled kůže, vlasů a nehtů.

Cystein - aminokyselina s antioxidačními vlastnostmi. Cystein je důležitý pro zachování pevných kostí, silných svalů, vlasů a nehtů. Hraje významnou roli v syntéze taurinu, který je důležitý pro správné fungování nervové, trávicí a oběhové soustavy.

Fenylalanin - prekurzor jiné aminokyseliny - tyrozinu a také hormonů a neurotransmiterů, jako jsou: adrenalin, noradrenalin a dopamin a také neuromodulátory - fenyletylamin. Příslušná dávka fenylalaninu je nezbytná pro správné fungování nervové soustavy.

Izoleucin - reguluje hladinu cukru v krvi, podílí se na syntéze proteinů v játrech a svalech. Je nezbytný při tvorbě hemoglobinu, podílí se na procesu srážení krve. Urychluje regeneraci tkání, svalů, kůže a nehtů, zlepšuje také hojení ran. Podílí se na tvorbě růstového hormonu u dětí.

Tryptofan - aminokyselina nezbytná pro zrak, její nedostatek zvyšuje riziko vzniku šedého zákalu. Kromě toho je nezbytná pro správný průběh laktace, reguluje metabolismus, má příznivý vliv na metabolismus sacharidů v těle. Zvyšuje odolnost, její přínos je nezbytný pro tvorbu svalové tkáně a u dětí spolupracuje s růstovým hormonem.

Hydroxyprolin - prekurzor syntézy kolagenu, pomáhá při obnově elastinových vláken. Zabraňuje vzniku strií a účinně redukuje již vzniklé. Stimuluje proces lipolýzy, čímž pomáhá odstraňovat toxiny, rozjasňuje pleť.

Prolin - posiluje stěny tepen a má blahodárný vliv na celkovou výkonnost organismu. Hraje významnou roli při syntéze proteinů - v tomto ohledu jeho potřeba nejvíce stoupá např. v období růstu, během nemoci, hojení ran nebo u aktivních sportovců. Prolin představuje důležitou součást bílkovin pojivové tkáně, zejména kolagenu, který je nezbytný pro správnou práci kloubů a šlach, ale také odpovídá za pružnost pokožky.

Histidin - zlepšuje zásobování buněk kyslíkem, spolu s argininem a serinem příznivě ovlivňuje imunitní systém. Podílí se na ochraně organismu před UV zářením a také na tvorbě hemoglobinu.

Arginin - používá se při léčbě erektilní dysfunkce a neplodnosti u mužů, zlepšuje prokrvení kůže, čímž zabraňuje např. vypadávání vlasů. Doplnění argininu navrací správný průběh syntézy oxidu dusnatého, čímž je podpořena prevence a léčba aterosklerózy, vysokého krevního tlaku, ischemické choroby srdeční a poruchy srdečního rytmu.

Tyrozin - plní důležitou funkci ve fungování endokrinního systému člověka a podporuje syntézu neurotransmiterů jako jsou tyramin, dopamin či adrenalin.

Treonin - aminokyselina, kterou naše tělo potřebuje pro správný metabolismus tuků v játrech, udržování rovnováhy bílkovin v těle, tvorbu kolagenu a elastinu, udržování skloviny zubů v dobrém stavu, udržování homeostázy centrální nervové soustavy, normální činnost štítné žlázy, transport potravy v trávicí soustavě.

Valin - je odpovědný za strukturu a složení svalů jakož i za udržení rovnováhy mezi svalovou hmotou a tukovými zásobami.

Glycin - reguluje látkovou přeměnu, je důležitou stavební složkou kostí, zubů a šlach.

Alanin - hraje důležitou roli v glukózo-alaninovém cyklu, čili přenášení dusíku mezi svaly a játry, představuje také důležitý faktor v procesu glukoneogeneze (tvorba glukózy z nesacharidových substrátů). Správná hladina této aminokyseliny v organismu má blahodárný vliv na průběh energetických procesů, zejména při fyzické námaze.

Kyselina aspartová - plní funkci neurotransmiterů a také se účastní fyziologických procesů, jako jsou mimo jiné: glukoneogeneze, syntéza purinů a močoviny.

Kyselina glutamová - aminokyselina s mnoha vlastnostmi, z nichž je třeba uvést stimulaci vytváření pankreatické šťávy, díky čemuž nepřímo pomáhá zlepšit trávení potravy a přijímání bílkovin z pokrmu. Podporuje vylučování škodlivých dusíkatých metabolitů, působí detoxikačně, zabraňuje vzniku gastrointestinálních vředů. Pravidelně podávaná, snižuje riziko spinální svalové atrofie. Podporuje duševní rozvoj dětí.

Výhody pravidelného užívání Revicoll Omega Plus:

 • obnovuje kolagen v kostech, kloubech, šlachách a kůži

 • posiluje kostru

 • urychluje regeneraci poranění a zlomenin

 • posiluje klouby, podporuje regeneraci chrupavčité tkáně

 • zpomaluje aktivitu enzymů zodpovědných za stárnutí (metaloproteinázy) a tím zpomaluje procesy stárnutí o. i. kůže, kostí, kloubů, cév a jiných orgánů

 • dodává tělu dodatečné antioxidanty pro ochranu jeho buněk

 • má analgetické, protizánětlivé a antibakteriální účinky

 • je neocenitelný při prevenci srdečně-cévních nemocí

 • posiluje stěny tepen, snižuje riziko trombózy a ischemické choroby srdeční

 • snižuje hladinu "špatného" LDL cholesterolu a je zodpovědný za zvýšení hladiny "dobrého" HDL cholesterolu

 • podporuje imunitní systémy, pomáhá v boji proti nachlazení

 • příznivě ovlivňuje nervovou soustavu, zabraňuje kolísání nálad a depresím

 • podporuje metabolismus

 • posiluje nehty a vlasy

 • posiluje kostru, chrání před osteoporózou a snižuje riziko zlomenin, které jsou následkem této nemoci

 • zabraňuje vápenatění cév

Složení:

Rybí olej (nenasycené omega 3 kyseliny: 36% EPA, 24% DHA), lyofilizovaný rybí kolagen, želatina, zvlhčující látka - glycerin, slunečnicový olej, emulgátor - koloidní oxid křemičitý, vitamín K (menachinon 7), vitamín E (D-alfa tokoferylacetát), vitamín D (cholekalciferol), vitamín A (retinylpalmitát).

Složení doporučené denní dávky:

SLOŽKY

1 KAPSLE

2 KAPSLE

Rybí olej obsah mastných kyselin omega 3 -

z toho 36% EPA a 24% DHA

300 mg, 108 mg EPA,

72 mg DHA

600 mg, 216 mg EPA,

144 mg DHA

Lyofilizovaný rybí kolagen, aminokyseliny a minerály

Z toho vápník

200 mg


60 mg(7,5%)*

400 mg


120 mg (15%)*

Vitamín E

6 mg (50%)*  ekv. α-tokoferolu

12 mg (100%*)  ekv. α-tokoferolu

Vitamín A

400 µg (50%)* ekv. retinolu

800 μg  (100%)* ekv. retinolu

Vitamín D

20 µg (200%)*

40 µg (400%)*

Vitamín K2

50 µg (67%)*

100 µg (134%)*

*% - (DRVs) Výživové referenční hodnoty

Doporučená denní dávka:

Dospělí: 2 kapsle denně zapít vodou.

Děti starší 6 let: 1 kapsle denně zapít vodou.

Doporučená denní dávka se nesmí překročit.

Mějte na paměti důležitost pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu.

VAROVÁNÍ A DOPORUČENÍ:

Nepoužívejte výživový doplněk po uplynutí data minimální trvanlivosti.

Nepoužívejte v případě přecitlivělosti na kteroukoliv složku přípravku.

Těhotné a kojící ženy smějí výživový doplněk užívat pouze po konzultaci s lékařem.

Uchovávejte mimo dosah a dohled malých dětí.

Uchovávejte při pokojové teplotě na suchém místě, chráněném před světlem.

Balení: 2x 60 kapslí