(1)

Peptide Physio Sport Drink je nutraceutikum vyvinuté s myšlenkou podpory fungování chrupavčitých, kloubních a kosterních systémů. Obsahuje unikátní kompozici výtažků přírodního původu, v nejlépe vstřebatelných podobách, jejichž účinky se synergicky doplňují. Více >>
Výrobce: WELLU Group GMBH, Switzerland

1 040 Kč s DPH, Původní cena 1 155 Kč, Ušetříte 115 Kč (10%)

Do 2 pracovních dnů

Varianty 0

Peptide Physio Sport Drink je nutraceutikum vyvinuté s myšlenkou podpory fungování chrupavčitých, kloubních a kosterních systémů. Obsahuje unikátní kompozici výtažků přírodního původu, v nejlépe vstřebatelných podobách, jejichž účinky se synergicky doplňují.
Peptidy rybího kolagenu a aminokyseliny, koncentrované v Biopeptide Complex, se starají o regeneraci kolagenu a elastinu, zpomalení procesů stárnutí a zvýšení odolnosti organismu. Aktivní látky a rostlinné výtažky, které je doprovázejí: Čertův spár (Ďáblův pařát), glukosamin a chondroitin jsou známé svým protizánětlivými a analgetickými účinky, podporují chrupavkové a kostní tkáně a zvyšují tělesnou výkonnost. Křemík z bambusu a přírodní vitamín C z výtažků šípků a aceroly doplňují a posilují účinky ostatních složek přípravku.
Peptide Physio Sport Drink představuje neocenitelnou podporu organismu během fyzioterapie a rehabilitace po úrazech a zraněních, každodenní dávku zdraví pro seniory a dokonalý doplněk stravy pro sportovce a aktivní lidi.

Výhody pravidelného užívání Nutrivi Peptide Physio Sport Drink

• Analgetické a protizánětlivé účinky, zmírnění bolesti kostí a kloubů
• Podpora regenerace chorobných změn chrupavčitých tkání
• Podpora regenerace a syntézy kolagenu a elastinu v organismu
• Zlepšení pohyblivosti kloubů, vyšší elasticita chrupavčitých tkání
• Antiartritické a antirevmatické účinky
• Zpomalení procesů stárnutí. Přispívá k redukci aktivity enzymů zodpovědných za stárnutí (metaloproteinázy).
AKTIVNÍ SLOŽKY A JEJICH ÚČINKY:
BIOPEPTIDE COMPLEX
Roztok z rybích kůží, který obsahuje celou řadu aminokyselin, peptidy rybího kolagenu a peptidy dekorinů, lumikanů a histonů. Komplex koncentrovaných biopeptidů získávaných z kůží vybraných druhů sladkovodních ryb představuje zdroj velmi dobře absorbovatelných (dokonce na 98%) aminokyselin nezbytných k obnově proteinů v těle a kůži, jako jsou např. kolagen a elastin. Mají regenerační, protizánětlivé a analgetické účinky. Zpomalují procesy stárnutí, zlepšují imunitu.
EXTRAKT ZE ŠÍPKŮ
STANDARDIZOVANÝ NA 70% VITAMÍNU C
Šípky (Rosa canina) - jeden z nejbohatších zdrojů vitamínu C, který se účastní biosyntézy kolagenu. Již jeden až tři plody mohou pokrýt denní potřebu tohoto vitamínu u dospělého člověka. Je bohatým zdrojem fl avonoidů, antokyanů, pektinů a organických kyselin, které mají vliv na zvýšení absorpce, zintenzivnění účinků
a ochranu před rozkladem vitamínu C obsaženého v rostlinném extraktu. Koncentrát z plodů šípků se vyznačuje vysokou antioxidační aktivitou, podporuje odolnost organismu při slabosti, únavě, stresu. Posiluje stěny cév.
EXTRAKT Z BAMBUSU
STANDARDIZOVANÝ NA 70% KŘEMÍKU
Bambus (Bambusa Shreb.) - mimořádně bohatý, přírodní, rostlinný zdroj křemíku, jednoho z nejdůležitějších stopových prvků. Křemík hraje důležitou roli při tvorbě a fungování struktur kostí, pojivové tkáně a chrupavek. Tento prvek ovlivňuje stav vlasů a nehtů. Podporuje také léčbu zánětů kůže, akné a růžovky (rosacea). Jako účastník syntézy kolagenu urychluje regeneraci pokožky. Křemík z bambusu je nejrychleji absorbovatelný z vyskytujících se přírodních zdrojů. Kromě křemíku jsou mladé bambusové výhonky bohaté na další vzácné složky, jako jsou aminokyseliny (tyrosin, arginin), minerály, sacharidy, bílkoviny, vitamíny, rhamnosy nebo fl avonoidy.
VÝTAŽEK Z ACEROLY
STANDARDIZOVANÝ NA 5% VITAMÍNU C
Acerola (Malpighia glabra L.) je bohatý zdroj přírodního vitaminu C spolu se synergicky spolupůsobícími biofl avonoidy. Vitamin C, který se účastní biosyntézy kolagenu, má nemalý vliv na stav kůže: zvyšuje její hustotu, stimuluje prokrvení, zesvětluje pigmentové skvrny, zpomaluje procesy stárnutí. Významně urychluje hojení ran, pomáhá odstranit akné u dospělých.
ČERTŮV SPÁR - tedy výtažek z Harpagofytu ležatého (Harpagophytumprocumbens), je bohatý na mnoho léčivých a zdraví prospěšných látek, mimo jiné iridoidy s protizánětlivými a analgetickými účinky, jejichž účinek je srovnatelný s účinkem léků na zmírnění bolesti a zánětů při onemocněních kloubů nebo dně. Látky, obsažené ve výtažku, zmírňují bolest a zlepšují pohyblivost a funkčnost kyčelních a kolenních kloubů, zápěstí a páteře, čímž výrazně ovlivňují pocit komfortu při každodenních aktivitách. Čertův spár má rovněž antiartritické a antirevmatické účinky.
CHONDROITIN - základní a nezbytná složka chrupavčité hmoty, zodpovědná za elasticitu této tkáně. Podporuje regeneraci chrupavky, živené výhradně prostřednictvím kloubního maziva. Nedostatek chondroitinu způsobuje nedostatečné zásobování chrupavek látkami nezbytnými pro jejich správné fungování, což vede k poškození, degeneraci a zhoršuje regeneraci po každodenní námaze. Chrupavka, která ztrácí elasticitu, přichází o schopnost tlumit nárazy, což přispívá ke vzniku a rozvoji degenerativního onemocnění kloubů. Správná úroveň chondroitinu zvyšuje funkčnost kloubů, snižuje bolest při chorobných stavech a v synergii s glukosaminem pomáhá předcházet rozvoji degenerativního onemocnění kloubů.
GLUKOSAMIN - aminocukr, který se přirozeně vyskytuje v organismu. Účastní se syntézy stavebních látek kloubních chrupavek, což umožňuje posílení, a dokonce i regeneraci kloubů postižených chorobnými změnami, např. v důsledku degenerativního onemocnění. V období intenzivní fyzické námahy, vyšší zátěže kloubů, při nadváze a v pokročilém věku vytváří organismus méně glukosaminu než potřebuje, proto je tak důležitá suplementace této látky, která vyrovnává nedostatky, umožňuje zmírnit bolest a zlepšit funkci kloubů. Působení glukosaminu posiluje přítomnost ostatních látek pozitivně ovlivňujících činnost kloubů, např. chondroitinu či kolagenu.

SLOŽENÍ:

Biopeptide Complex, Čertův spár - výtažek z kořene, glukosamin, chondroitin, výtažek ze šípků - standardizovaný na 70% vitamínu C, výtažek z aceroly - standardizovaný na 25% vitamínu C, výtažek z bambusu - standardizovaný na 70% křemíku, lisovaná šťáva z jablek, aronie a malin, finský xylitol - přírodní sladidlo z březové kůry, přírodní višňové aroma.

DOPORUČENÁ DENNÍ DÁVKA:
Optimální spotřeba činí cca 50-100 ml denně neředěného koncentrátu nebo rozmíchaný ve vodě, přidejte ovocnou šťávu nebo sirup.
SKLADOVÁNÍ:
Skladujte na suchém, tmavém a chladném místě (při teplotě 0-8°C).
UPOZORNĚNÍ:
Těhotné a kojící ženy jakož i diabetici a osoby trpící onemocněními žaludku a dvanácterníku musí se před zahájením užívání přípravku poradit s lékařem. Produkt není určen pro děti do 18 let věku.

Newsletter

Jak získat novinky na email?