Šungit má výrazné baktericidní, absorbční a energoinformační schopnosti. Ideální pro úpravu pitné vody. Více >>
Výrobce: Anis Riga, LV

135 Kč s DPH, Původní cena 150 Kč, Běžná cena 150 Kč, Ušetříte 15 Kč (10%)

Skladem

V Ruské Karélii poblíž vesnice Šunga na břehu Oněžského jezera se vyskytuje ojedinělé naleziště záhadné horniny speciální struktury a vlastností nazvané podle místa nálezu Šungit. Šungit je na pohled neprůsvitný černý kámen s více či méně výrazným kovovým leskem. Stáří šungitu je kolem 2 miliard let. Jedná se o negrafitizovaný, témeř čistý nekrystalický uhlík vzniklý pravděpodobně z mikroskopických řas.

Hlavní složkou šungitu jsou silikáty až 57% a uhlík až 27%. Amorfní, termostabilní až 70-ti mocné molekuly uhlíku se nazývají fullereny.

Šungit má výrazné baktericidní a energoinformační schopnosti, absorbční schopnosti, které jsou však nižší než u aktivního uhlí. Tyto vlastnosti nacházejí uplatnění při využití šungitového sorbentu při procesu úpravy vody, pro dočištění na kvalitu pitné vody se již používá aktivní uhlí a další postupy pro odstranění mikroskopických nečistot a bakterií.

Použití: Před prvním použitím drť promyjeme pod tekoucí vodou, nasypte do sklenice a zalijte studenou vodou v poměru 1:15 nebo 1:20. Nechte stát 24-48 hodin , potom vodu slijte a můžete používat. Šungit zalijte novou vodou a proces opakujte. Časem vlastnosti šungitu zeslábnou a množství fullerenů uvolněných do vody se snižuje. Po asi 2-3 měsících šungit vyměňte.

Údržba: 1x týdně propláchněte šungit  a nechte nabít na slunci. 1x za měsíc až dva je vhodné šungit na 2-3 hodiny ponořit do slabého roztoku jedlé sody, kuchyňské soli či kyseliny octové. Šungit poté vydatně propláchněte pod tekoucí vodou. Nejen, že se filtrační drť pročistí, ale také se prodlouží její očistné schopnosti. 

Země původu: UA

Kliknutím na tlačítko Odeslat souhlasím se zpracováním osobních údajů

Newsletter

Jak získat novinky na email?