Bylinné kapky Dračí krev - Sangre de Drago
Bylinné kapky Dračí krev - Sangre de Drago

289 Kč

Skladem - Skvělé, při objednání ihned předáváme dopravci a zítra bude u vás.
ks
(23 ks na skladě)
Salvia Paradise

Sangre de Drago neboli Dračí krev pro své analgetické a antivirotické účinky je užitečný při různých druzích poranění. Urychluje podporu hojení a zacelení ran. Zároveň chrání před vniknutím infekcí. Velmi dobrá je odezva potíráním, vyplachováním či kloktáním při napadení mandlí či při zanícení dutiny ústní, zubů apod. Dobré zkušenosti jsou i s reakcí na bradavice, které zevně potíráme. Uleví po bolestivém bodnutí hmyzem. Více

Doprava a platba

100% čistý kapalný latex

Sangre de Drago neboli Dračí krev je čistý kapalný latex z peruánského stromu Croton lechleri, kterou domorodci v Peru a jiných částech Jižní Ameriky používají při různých druzích onemocnění. Jeho spektrum použití je velmi široké. Je sbíráno za úsvitu poraněním stromu. Jelikož mízu strom vylučuje na svoji obranu a k hojení, je jasné k čemu byla brzy po objevení tamějšími domorodci užívána. Pro naši civilizaci ji objevil španělský kněz, Otec Banebé Cobo, kolem roku 1600. Popsal především jeho pozitivní vlastnosti s využitím v místním tradičním léčitelstvím. Lze ji užívat zevně i vnitřně.

Vnější použití: pro své analgetické a antivirotické účinky je užitečný při různých druzích poranění. Urychluje podporu hojení a zacelení ran. Zároveň chrání před vniknutím infekcí. Velmi dobrá je odezva potíráním, vyplachováním či kloktáním při napadení mandlí či při zanícení dutiny ústní, zubů apod. Dobré zkušenosti jsou i s reakcí na bradavice, které zevně potíráme. Uleví po bolestivém bodnutí hmyzem.

Obsahové látky: dračí krev obsahuje z účinných látek především aktivní alkaloid taspin a další alkaloidy. Důležitou účinnou látkou je lignan dimetylcedrusin.

Tradiční použití

Vnitřně: 15 kapek rozpustíme ve 100ml vody a užíváme 3x denně

Vnější: na výplach úst a kloktání použijeme 30 kapek a kloktáme 3x až 5x denně. Nanést na vatovou tyčinku, potírat mandle při napadení, či zanícení místo. Nasáklou náplast přelepit bradavici a nechat plně vstřebat. Opakovat 1-3 dny. Bradavice by se měla sama vyloupnout. Při řezným poraněních, škrábancích a při dalších kožních problémech aplikovat přímo na postižené místo. Na rány a hnisavá místa je vhodnější dračí krev prášek. Po třech týdnech přerušit podávání.

Obsah balení 25ml

Upozornění: není vhodné užívat v době těhotenství a v období, kdy chtějí ženy otěhotnět

Surovina pro přípravu bylinného čaje – nálevu a k vnějšímu použití.