HISTORIE LÁTKY OxaNatin

Od objevení unikátní mikroskopické houby po přípravek Zaretis

1972 Objevení houby Penicillium oxalicum var. Armeniaca

V roce 1972 se Dr. Eduardu Sardaryanovi podařilo z půdy Araratského údolí v Arménii izolovat kmen mikroskopické vláknité houby, která vykazovala v té době velice pozoruhodné vlastnosti. Houba se odlišovala od tehdy doposud známých mikroskopických hub především svou originální dynamikou biosyntézy a schopností produkovat exogenní červený pigment. Společně s kolegy taxonomicky zařadili mikroorganismus jako Penicillium oxalicum kmen var. Armeniaca (podle místa objevení). Celým názvem Penicillium oxalicum var. Armeniaca.

Při zdlouhavém výzkumu podrobil Dr. Sardaryan tuto plíseň zkoumání a zjistil, že sekundární metabolity, které produkuje, nejsou patogenní ani toxické a že se jedná o člověku velmi přátelskou látku. A co víc, může být velice zdravá. Jakmile byl výzkum dokončen, hledalo se pro látku využití.


Dr. Eduard Sardaryan

Dr. Eduard Sardaryan se narodil rodičům Arpine a Hovhannesi Sardaryanovým jednoho zářijového dne roku 1939. V Evropě zuřila 2. světová válka, která měla brzy dorazit i do Arménie. Jako jediný z jedenácti dětí se dožil dospělosti. Dětství a dospívání prožil celkem pokojně, i když sám přiznal, že je občas trápil hlad a zima. Na popud svého dobré přítele si podal přihlášku na fakultu biologie Státní univerzity v Leningradě (dnešní Petrohrad), kterou absolvoval s vyznamenáním.

Po dokončení studií nastoupil na pozici řadového mikrobiologa v Národní akademie věd Arménie, kde se zabýval výzkumem půdních mikroorganismů. Osudovým se mu stal rok 1972, kdy se mu, z části náhodou, podařilo z půdy Araratského údolí v Arménii izolovat kmen mikroskopické vláknité houby.

Rychlé info
Zaretis 150 mg 30 tobolek

Zaretis 150 mg 30 tobolek

Skladem
890 Kč
Zaretis 150 mg je doplněk stravy obsahující aktivní látku OxaNatin, která je mikrobiologického původu. Použití tohoto unikátního přípravku…