650 Kč

Skladem
ks
Z-Technology, s.r.o.

- vyživuje tělo organickým křemíkem
- výborně vyživuje pokožku, vlasy, nehty, kosti, vazy a klouby
- zvyšuje plasticitu pokožky a dokonce odstraňuje vrásky
- odstraní z těla nežádoucí bakterie a další patogeny jako houby, viry, prvoky, pesticidy, endotoxiny, zbytky drog či těžkých kovů
- křemelina výrazně čistí tenké i tlusté střevo, zbavuje je uchycených parazitů na stěnách, čistí je od hlenu i plísní, odstraňuje i větší parazity v trávicím ústrojí!
- zvyšuje odolnost imunitního systému organismu, pozitivní vliv na celkové zdraví
- obsahuje 28 základních minerálů a stopových prvků např.: hořčík, vápník, sodík, zinek, draslík, měď, železo, stříbro, molybden, chrom, fosfor atd.
More

Shipping and Payment

Složení křemeliny pro lidi

Křemelina Diatomaceous Earth je nezpevněná sypká hornina, která je tvořena většinou opálovými schránkami rozsivek (jednobuněčných řas), podle kterých se označují též jako rozsivková zemina.

Dalším používaným názvem je diatomit, zahrnující horniny složené z diatom (schránek rozsivek) různého stupně zpevnění. Sypké se označují křemelina (diatomová zemina), zpevněné diatomové břidlice, někdy však pojem diatomit je používán pouze pro tyto zpevněné horniny břidličnatého charakteru. Kromě schránek rozsivek a jejich úlomků jsou v křemelinách zastoupeny jílové minerály, nejčastěji kaolinit a illit.

Diatomaceous Earth - geologický původ

Historicky jsou rozsivky známé od spodní jury, významné uloženiny jsou třetihorní (jezerní i mořskésedimenty), vznikají však i v dnešních vodních pánvích chladnějších oblastí, chudých uhličitanem vápenatým. Velmi příznivé podmínky pro rozvoj diatom představují blízké sopečné oblasti, neboť sopečný popel je snadno přístupným zdrojem potřebných anorganických látek pro stavbu schránek.

Významné výskyty u nás jsou většinou neogenního stáří, sladkovodního původu, nebo vznikly ve vodách s velmi nízkou salinitou. Křemelina je velice jemnozrnný, práškovitý až jílovitý sediment. Je-li čistá, má bílou až lehce našedlou barvu, bývá ale i nazelenalá nebo hnědavá dle příměsí. Vysoce kvalitní křemelina obsahuje kolem 90% SiO2. Důležitou vlastností pro využití je pórovitost, dosahující u dobrých druhů až 80%. Objemová hmotnost vysušené křemeliny je 0,3–0,5 g/cm3, takže výrobky z ní plavou na vodě.

Důrazně doporučujeme užívat vždy pouze křemelinu, která je schválená v ČR pro použití u lidí. Tato křemelina má zcela jiné vlastnosti oproti křemelinám, které se používají pro zvířata nebo pro filtraci tekutin!

Účinky křemeliny na organismus

 • vyživuje tělo organickým křemíkem, který je základním stavebním kamenem, jehož doplňování je vysoce žádoucí pro správný vývoj a fungování lidského organismu
 • zvyšuje plasticitu pokožky, odstraňuje vrásky, vyživuje vlasy, nehty, pokožku, vazy, kosti a klouby
 • odstraňuje z těla nežádoucí bakterie a další látky jako například houby, viry, prvoky, pesticidy, endotoxiny, zbytky drog či těžkých kovů
 • výrazně čistí tenké a tlusté střevo, zbavuje je uchycených parazitů na stěnách střev, čistí tenké a tlusté střevo od hlenu i plísní, dokonce odstraňuje větší parazity žijící v trávicím ústrojí
 • spouští detoxikaci organismu, zvyšuje odolnost imunitního systému člověka, má pozitivní vliv na celkové zdraví zejména starších lidí
 • obsahuje 28 základních minerálů a stopových prvků jako například vápník, hořčík, draslík, sodík, zinek,měď, železo, stříbro, molybden, fosfor, chrom, ...

Užívání křemeliny

1 polévková lžíce rozmíchaná ve sklenici džusu nebo vody. Ihned po rozmíchání by se měl roztok vypít. Je možné používat 1–2 polévkové lžíce křemeliny denně. Křemelinový prášek se nerozpustí, proto tekutinu několikrát při pití promíchejte, abyste zabránili jeho usazování. Je bez zápachu a bez chuti.

Jedná se o 100% přírodní složení. Prášek neobsahuje žádná aditiva, barviva nebo dochucovadla. Nadbytečné množství tělo vyloučí samo.

Informace o křemelině - Diatomaceous Earth

Jde o velice jemnozrnný, práškovitý až jílovitý sediment. Křemelina je přírodní a organický zdroj rostlinného křemíku. Sladkovodní usazeniny diatomu jsou použitelné ke konzumaci jak pro zvířata, tak pro lidi, protože se jedná o nejčistší formu křemeliny. Ne všechna křemelina je vhodná ke konzumaci. Například v Americe se nachází více něž 600 ložisek křemeliny, ale jen čtyři ložiska jsou vhodná pro lidskou konzumaci podle standardů FDA. Většina lidí má nedostatek minerálního křemíku v organismu, který je mezi jinými nezbytný pro vstřebávání a ukládání vápníku do kostí.

V dnešních obilovinách je nedostatek křemíku. Před lety byl obsah oxidu křemičitého v našich potravinách přiměřený, ale s dnešními hybridy a pěstováním na vyčerpané půdě, je jen asi 1/3 oxidu křemičitého z celkové potřeby dodávaná v naší stravě. Užívání křemeliny je jednoduchým a levným způsobem, jak dostat potřebný křemík do svého těla. Pro lidský organismus má křemík nezastupitelný význam. Je nezbytnou součástí mnoha enzymů řídících chemické reakce v našem těle. Spolu s vápníkem a hořčíkem přispívá ke stavbě pevných kostí a k tvorbě pojivových tkání (kůže, nehtů, vlasů), kterým dodává pevnost a pružnost. Je jedním ze základních stavebních kamenů svalových tkání. Má vysoké protizánětlivé účinky, zrychluje hojení ran a působí proti stárnutí kůže.

Křemelina obsahuje mnoho dalších stopových prvků jako jsou titan, bor, mangan, měď, zircon. Díky tomu je skvělým přírodním obohacením naší stravy.

Nedostatek křemíku v organismu způsobuje

 • zpomalení růstu a vývoje
 • větší lomivost a deformaci kostí, osteoporózu
 • vypadávání a lomivost vlasů, lomivost a křehkost nehtů
 • záněty pokožky, špatné hojení jizev a ran
 • větší přecitlivělost na chlad
 • špatný stav zubů a dásní, nedostatečnou kondici chrupavek, vazů a šlach

Pozitivní vliv křemíku na lidský organismus

 • chrání před nebezpečnými volnými radikály (antioxidant)
 • posiluje imunitní systém
 • podporuje hojení ran, má protizánětlivé účinky
 • působí preventivně proti vzniku srdečních onemocnění, má příznivý vliv na srdce a krevní oběh
 • podílí se na stavbě kostí a je důležitý pro krásu vlasů, nehtů i pokožky, je prevencí osteoporózy, napomáhá léčbě kožních chorob
 • pozitivně se podílí na syntéze vitamínu B1 v lidském organismu
 • kontroluje přenos nervových impulsů, chrání před Alzheimerovou chorobou
 • tlumí škodlivý vliv hliníku na lidský organismus
 • snižuje hladinu cholesterolu v krvi
 • pozitivně ovlivňuje močové cesty a funkci ledvin
 • má pozitivní vliv na starší lidi a ženy v menopauze

Jak působí křemelina v lidském organismu?

1. Absorbčně

Kdybyste pod mikroskopem pozorovali křemelinu, zjistíte, že mnoho částí má tvar jakýchsi válečků. Tyto válečky mají velice silný negativní náboj. Jak se tyto miliony malých válečků pohybují skrze žaludek a trávicí trakt, přitahují a absorbují bakterie, houby, prvoky, viry, pesticidy a zbytky jiných chemických látek, E-coli a těžké kovy. Tyto toxiny jsou chyceny a vyplaveny ven z těla. Kromě toho jsou i větší paraziti, kteří mohou žít v trávicím ústrojí, mechanicky poškozeni křemelinou a později vyloučeni z organismu. Všechny tyto aktivity vedou k mnohem zdravějšímu tělu. Mnoho konzumentů křemeliny říká, že se prostě cítí lépe.

2. Očistně

Křemelina je velmi tvrdá. Na stupnici tvrdosti, kde je diamant na stupni 9, je křemelina na 7. stupni. To je velmi důležité, protože jak tyto miliony drobných, tvrdých a ostrých válečků křemeliny procházejí tenkým a tlustým střevem, čistí jejich stěny. Po pouhých několika měsících užívání křemeliny už není stěna střeva potažená hlenem a v něm usazenými plísněmi a parazity.

Upravuje pravidelné pohyby střev (to je nejčastější poznámka, kterou uživatelé zmiňují). Výsledkem užívání křemeliny je zdravější střevo. To je obzvláště důležité! Čistým zdravým tlustým střevem zabráníme tvorbě polypů, rakovině a vředů. Mnoho uživatelů hlásí po užívání křemeliny zvýšenou energii a sníženou potřebu spánku. To je dosaženo tím, že se potraviny a živiny lépe vstřebávají do krevního oběhu. Přes znečištěné tlusté střevo se mnoho živin a potřebných látek nevstřebá.

3. Vyživuje

Křemelina obsahuje 15 přirozeně se vyskytujících minerálů, které jsou vynikající pro tělo. Tyto minerály podporují zdravější a lesklejší vlasy, kůži a nehty. Přísun minerálů do organismu poskytne tělu více energie a vytrvalosti. Malé množství křemeliny se dostane a vstřebává do krevního oběhu jako oxid křemičitý. Jednou z výhod křemene je, že pomáhá likvidovat špatné tuky.

Díky tomu někteří konzumenti zmiňují, že pozorují snížení hladiny cholesterolu i vysokého krevního tlaku. Vzhledem k možné detoxikační reakci při čištění těla doporučujeme začít s postupným dávkováním a odpovídajícím pitným režimem. To znamená začít prvních několik dní, nebo týdnů (je-li potřeba) s malými dávkami – 1 čajové lžičky denně a pít dostatek čisté vody, aby se toxiny mohly průběžně vyplavovat z těla. Postupně pomalu zvyšovat dávky křemeliny.

Tímto pozvolným dávkováním se předchází tomu, aby se spustily silnější detoxikační projevy.

Křemelina by se neměla přidávat do teplé vody, protože se následkem tepla krystaly rozpustí a užívání křemeliny ztratí svůj detoxikační efekt. Křemelina se používá mnoha různými způsoby, u vnějšího užití může vysušovat kůži, ruce a nohy.

Křemelina od firmy Z-Technology s.r.o., Diatomaceous Earth je notifikována Ministerstvem Zdravotnictví ČR, uvedeno v celostátním systému ROHY, testováno nezávislou akreditovanou laboratoří ČIA 1393.