První pomoc při jarních alergiích 30. 03. 2017

Alergické reakce vznikají kvůli tomu, že se lidský imunitní systém setká s látkami, které mu nejsou přirozené a které ho dráždí. Alergie jsou dnes považovány za civilizační choroby a připisují se nezdravému životnímu stylu, nekvalitní stravě plné chemikálií a znečištěnému ovzduší kolem nás. Tyto vlivy zanášejí tělo škodlivinami, které oslabují naši imunitu. Pokud se chceme alergií zbavit, první krok by měl vést k detoxikaci těla. Při ní se osvědčil ostropestřec, který podporuje detoxikační účinky jater. Právě ta jsou základem pevného zdraví. Jako doplněk je vhodný i maralí kořen či jalovec.

Zapomenout bychom neměli ani na střeva. Pokud jsou zanesená nečistotami, nemá boj s alergiemi příliš význam. Na střeva je nejlepší křemelina nebo tinktury z penízovky, česneku a semen grepu. Tyto bylinky se totiž považují za přírodní antibiotikum, které zatočí s parazity a plísněmi, a to i s těmi agresivními, jako je zlatý stafylokok nebo candida albicans. Dále můžete využít vysokofrekvenční terapii, která zaručeně s patogeny zatočí. První pomoc poskytne také pupen dubu, který se používá především na tlusté střevo a zklidnění podrážděných sliznic. Bylinkou první volby při regeneraci a zánětech střeva je kopretina řimbaba, k pročištění také pomůže směs bylin Fitkolon – směs dubu, černého rybízu, lnu, brusinky a olše.

Očista orgasnismu je dobrým základem, kromě ní je ale zapotřebí posílit i protialergickou aktivitu těla. Pro tento případ do domácí lékárničky zařaďte tinkturu z černého rybízu, která je spolu s betaglukanem výborným prostředkem zvyšujícím obranyschopnost. Navíc se používá i pro zmírnění syndromu chronické únavy, která je rovněž symbolem jara a jde s alergiemi ruku v ruce.

Newsletter

Jak získat novinky na email?