Hořčík firmy Garden of Life je rostlinný, a navíc v chelatované formě. Chelatované minerály mají vstřebatelnost 45 až 50%. Naproti tomu anorganické minerály nejsou v podstatě nic jiného, než rozdrcená skála, vstřebatelnost pro tělo je cca 5 % až 10 % a po 35 roce klesá na cca 3 % až 5 %. Takže výhoda pro tělo je naprosto zřejmá. Chelatovaný minerál je přirozeně navázán na aminokyselinu nebo enzym. Tím, že minerály jsou navázány na látku, jež je tělu vlastní, vzrostla tak vstřebatelnost až na cca 45 - 50%.

Jedná se o nový vynikající šumivý nápoj, který Vám napomáhá zůstat v klidu odpočinout si, přispívá k dobré psychické pohodě a spánku. Je to vůbec první  hořčík z celých organických rostlin na trhu. Je vyrobený z organického hrachu - chelatované magnesium a obsahuje živá probiotika pro podporu zdravého trávení, využití živin a pravidelnost vylučování.

Hořčík je přirozeně se vyskytující minerál, který má zásadní význam pro život. Je to 4. nejběžnější minerál v lidském těle a vyskytuje se v každé buňce. Hořčík se podílí na více než 300 enzymatických reakcí, a je potřeba pro výrobu energie (ATP) v mitochondriích. Spolu s vápníkem je také součástí našich kostí a zubů. Je nezbytný pro nervovou a svalovou funkci a pracuje v rovnováze s vápníkem při kontrakci svalů a relaxaci našich cév, čímž podporuje kardiovaskulární zdraví. Hraje rovněž roli v regulaci krevního cukru a citlivosti na inzulín. Dále působí jako působí jako katalyzátor k regulaci naší nálady a produkci neurotransmiterů. V neposlední řadě má také velkou roli při detoxikaci těla, tvorbě nových buněk, zachování DNA a zlepšuje zdraví imunitního systému.

Potřebná denní dávka hořčíku je 400 mg. Nicméně někteří odborníci se domnívají, že optimální je příjem až mezi 600-900 mg, avšak navyšování denního příjmu hořčíku se doporučuje pozvolně. 

Jak vám tělo řekne, že má nedostatek hořčíku?
Krevní zkoušky používají jen zřídka, protože v krvi se nachází pouze 1% z celkového množství hořčíku v těle. Přibližně polovina hořčíku v těle se nachází v našich buňkách, tkáních, orgánech, a druhá polovina je v našich kostech. Odhady se různí, ale bylo publikováno, že 50 až 80% lidí trpí nedostatkem hořčíku. Hořčík je potřebný pro výrobu energie, proto lidé s nízkým obsahem hořčíku se cítí unavení, jsou často nervózní, podráždění, a nemohou usnout. Hořčík umožňuje tělu odpočinout a uklidnit od stresu. Naopak pomáhá podporovat pozitivní náladu a také vám pomůže lépe spát a obnovovat energetické hladiny. Proto je hořčík potřebný pro všechny ostatní životně důležité funkce, protože hořčík hraje roli v celém těle.

Jaké potraviny obsahují hořčík?
Hořčík se vyskytuje v chlorofylu zelených rostlin, jako je špenát, mangold (1 šálek poskytuje 150 mg) a v různých luštěninách, obilninách, ořeších a semenech, jako jsou dýňová semínka. Nachází se také v avokádu, fících a banánech, avšak jen v malém množství. Například jeden středně velký banán obsahuje 32 mg hořčíku.Proč je v dnešní moderní strava mnohem nižší množství hořčíku, než ve stravě našich předků?
Moderní zemědělské postupy s používáním herbicidů a pesticidů, vedly k vyčerpání minerálů v půdě. To v kombinaci s nedostatkem čerstvých potravin, zejména těch zelených, společně s konzumací vysoce zpracované stravy s vysokým obsahem cukru, kofeinu a alkoholu, spolu s řadou léků na předpis, patří mezi hlavními faktory, které můžou za nedostatek hořčíku v našem těle. 

Kdo může mít prospěch z užívání Dr. Formulated Magnesium Relax & Restore?
Každý potřebuje hořčík, ale nejvíce z něj budou těžit lidé, kteří mají nízký příjmem hořčíku a také ti, kteří potřebují odpočinout, lépe zvládat stres, mít kvalitnější spánek, zlepšit náladu a bojovat proti únavě.

Kolik hořčíku je v jedné dávce Dr. Formulated Magnesium Relax & Restore?
Jedna dávka (1 čajová lžička) obsahuje 350 mg hořčíku, tj. 93% doporučené denní referenční hodnoty příjmu

Jaký druh hořčíku obsahuje Dr. Formulated Magnesium Relax & Restore?
Je to první whole food organický hořčík na trhu, který je získáván z hrachu rostoucím na ekologických polích v USA. Jde o Protein Magnesium Chelate.

Jaké jsou výhody whole food hořčíku, oproti jiným druhům hořčíku na trhu?
Tělo rozpozná a absorbuje živiny nejlépe, když pocházejí z organických rostliných potravin, na rozdíl od drcených hornin.

Proč jsou zahrnuty probiotika v doplňku stravy Dr. Formulated Magnesium Relax & Restore?
Na podporu zdravého trávení, pravidelnost vylučování a pro udržení zdravého mikrobiomu, obsahuje tento doplněk stravy i probiotickou směs, která je tvořena z Lactobacillus plantarum, Lactobacillus bulgaricus a Lactobacillus acidophilus poskytujících 1 miliardu CFU.

Je Dr. Formulated Magnesium bez obsahu geneticky modifikovaných organismů?
Ano, obsahuje certifikaci Non-GMO Project Verified. Mnoho jiných značek tvrdí, že jsou také bez geneticky modifikovaných organismů, ale je to často jen vlastní tvrzení bez ověření. Podívejte se na logo Non-GMO Project Verified na obalu a pro ověření můžete také navštívit oficiální stránky www.nongmoproject.org

Je Dr. Formulated Magnesium vhodné pro vegetariány a vegany?
Ano, protože neobsahuje žádné živočišné produkty, a je certifikován třetí stranou jako vhodný pro vegany.

Obsahuje nějaký lepek nebo sóju?
Ne, neobsahuje tyto alergeny. Je certifikován jako bezlepkový dle NSF.

Jaké je doporučené užití?
Do 240 ml vody o pokojové teplotě přidejte 1 čajovou lžičku tohoto prášku. Nechte vyšumět, dobře promíchejte a vychutnejte si.

Jak chutná a jsou příchutě přírodní?
Chutná lahodně, a je k dispozici ve 3 variantách: Original, který je bez příchutě, a dále s příchutí pomeranč Creamsicle a malina s citrónem. Všechny příchutě jsou organické.


Obsahuje nějaké cukr?
Ne, je bez obsahu cukru. 

Obsahuje stévii?
Original je bez stévie, a zbylé dvě příchutě obsahují organickou stévii, extrakt z ní: steviol glykosid.

Neobsahuje umělá barviva, umělé příchutě, sladidla a konzervační látky.