Posílení imunity - Echinacea 12. 08. 2015

Zima pozvolna začíná ustupovat, jaro je však v nedohlednu, zato chřipky a nachlazení všude kolem nás jsou nepřehlédnutelné!

Na posílení imunity a obranyschopnosti organismu ještě není pozdě, přirozené přírodní zdroje nám nabízejí obranu proti bakteriím a virům. Za náchylnost lidského organismu k nemocem může zejména časté střídání teplot a výkyvy počasí.

Konec zimy a nástup jara vystavuje organismus nelehké zkoušce, protože se denně setkáváme s nemocnými lidmi v práci, obchodě, MHD apod. Zdravý člověk je téměř neustále ohrožen nakažením virózou. Chceme-li předejít chřipce a nachlazení, tak nám nezbývá nic jiného, než posílit obranyschopnost organismu. Závěr zimy a počátek jara je tedy časem rýmy, nachlazení, kašle a jarní únavy.

Příroda nám připravila nespočet možností, jak problémům se zdravím předejít. Případně, pokud už nás nějaký vir nebo bakterie nakazila, tak jak nemocný organismus vyléčit.

Přírodní přípravky na posílení imunity

Grepové kapky posilují imunitu

Grepové kapky

Grapefruit řada z nás jako jižní ovoce nemá příliš v lásce. Špatně se loupe, je velký a také pro svoji hořkost nechutná zrovna každému. Navíc ta spousta pecek!

A právě pecky grepu jsou jeho největším pokladem. Grepová semínka jako silné přírodní antibiotikum byla objevená až kolem roku 1980 doktorem Harichem, vášnivým zahradkářem, který byl rovněž čirou náhodou lékařem, fyzikem a nositelem Einsteinovy ceny.

Zpracovaná semena grepu se vyznačují silně působícím protibakteriálním, protivirovým a protiplísňovým účinkem. Jako tinktura se používá na posílení imunity a ochrana před vznikem nádorů. Při vnitřním užití je výborná na nachlazení, chřipku, rýmu, anginu, virové infekce žaludku a podporu trávení. Olejem z grepových semen lze léčit různé neduhy kůže, krku, zubů atd.

Echinacea purpurea kapky

Echinacea

Třapatka nachová, neboli Echinacea purpurea, je vytrvalou bylinou, která pochází z prérií Severní Ameriky. Do Evropy byla dovezena jako květina ozdobná, postupem času se z ní stala rovněž léčivá bylina. V Česku není volně v přírodě rozšířena, objevuje se na našich zahrádkách pro svůj krásný květ a užitek. Dobře se jí daří na slunném stanovišti, v propustné půdě, přežije i větší sucho.

Echinacea má silné antibakteriální účinky, obsahuje široké spektrum účinných látek. Je zajímavé, že léčivě působí pouze v celém komplexu, izolací jednotlivých léčivých složek se příznivý vliv ztrácí. Bylina posiluje obranné reakce organismu a podporuje údržbu jeho dobrého zdravotního stavu. Významně podpoří zdravou funkci lymfatických žláz a dokáže příznivě ovlivnit křečové žíly. Jako přírodní antibiotikum je Echinacea výborný prostředek proti infekcím, umí pomoci zničit viry i bakterie v organismu. Nejsou známy nežádoucí účinky.

Léčivé účinky Rakytníku řešetlákového

Rakytník

Rakytník řešetlákový, latinsky Hippophae rhamnoides, je hustý trnitý keř, který dorůstá až do 10 metrů. Jeho plody jsou kulovité, někdy až elipsoidní, mají oranžovou nebo červenou barvu a chuti jsou sladko-kyselé.

Rakytníkový olej je tmavě oranžová tekutina s charakteristickým aroma a chutí, jedná se o přírodní koncentrát vitamínů! Rakytník je velmi efektivní v léčení řady kožních nemocí, působí jako biogenní stimulátor. Dále tlumí bolesti, podporuje hojení ran, léčí žaludeční vředy, má protisklerotické účinky.

Rakytník lze využít jako vynikající přirozený zdroj vitamínů. Výborně podporuje imunitní systém a působí jako všeobecné tonikum. Pod jeho vlivem se zvyšuje odolnost organismu proti stresu, působí rovněž jako detoxikant, ať už při likvidaci vnějších vlivů (např. z potravy), tak při detoxikaci vnitřní, kde napomáhá odbourávání škodlivin vlastní látkové výměny.

Bylinné kapky Dračí krev

Dračí krev kapky

Kapky Sangre de Drago, česky zvané Dračí krev, jsou čistým kapalným latexem z peruánského stromu Croton lechleri. Domorodci v Peru i v jiných částech Jižní Ameriky používají jeho účinků při léčení různých druhů onemocnění.

Využití dračí krve je velmi široké. Kapalný latex je ze stromu sbírán za úsvitu poraněním kůry stromu. Croton lechleri mízu vylučuje na svoji obranu a k hojení, domorodci jej začali užívat ke stejným účelům. Dračí krev lze užívat vnitřně i zevně.

Z účinných látek obsahuje především aktivní alkaloid taspin a další důležitou účinnou látkou je lignan dimetylcedrusin. Pro své analgetické a antivirotické účinky je užitečná při různých druzích poranění. Urychluje hojení i zacelení ran, zároveň chrání před vniknutím infekce. Velmi dobré jsou reakce na léčbu potíráním, vyplachováním či kloktáním napadených mandlí či při zanícení dutiny ústní, zubů apod.

Kolostrum na imunitu

Kolostrum na imunitu

Kolostrum (colostrum) je tekutina, která předchází mateřskému mléku. Jde o výživu, která dává lidským i zvířecím mláďatům obranyschopnost jejich organismů.

Colostrum má velmi vysoký obsah stopových prvků, uhlohydrátů, minerálů, aminokyselin, bílkovinových sloučenin a imunoglobinů. Kolostrum použito pro výrobu Powerfull Worker pochází z mleziva krav z kvalitního ekologického chovu v Beskydech. Tobolky jsou obohaceny sadou vitamínů B, které jsou velmi důležité pro zdravé fungování lidského metabolismu i nervového systému. Obsahuje i Thiamin, který přispívá k normální činnosti srdce nebo Riboflavin, jež zase slouží k udržení normální hladiny červených krvinek.

Vzhledem k poslání kolostra jako tekutiny pro novorozence mají tobolky Powerful Worker s IGG 40 pestrou paletu využití: posilují imunitní systém, jde o výbornou prevenci při chřipce a nachlazení, přispívájí k regulaci hormonální aktivity, regenerují tkáně organismu, obnovují střevní mikroflóru, apod.Podpora imunity plazmovým generátorem

Pro posílení celkové obranyschopnosti organismu je dobré zkombinovat uvedené přírodní zdroje s vhodnými programy frekvenční terapie plazmového generátoru RPZ 14, výborně se doplňují v cestě k lepšímu zdraví!

Diskuse

Newsletter

Jak získat novinky na email?