Enzyme Complex je kompozice bromelainu a papainu - dvou proteolytických neboli bílkovinných trávicích rostlinných enzymů. Byl vyvinut jako účinná podpora pro trávicí soustavu při metabolismu proteinů. Přispívá k optimalizaci tohoto procesu, který byl porušen například z důvodu snížení tvorby žaludečních šťáv v souvislosti s věkem.
Suplementace Enzyme Complex-em může přispět ke zmírňování důsledků těchto poruch. Projevují se nepříjemnými projevy spojenými s trávicí soustavou, jako je pálení žáhy, nadýmání či potravinové alergie.Nahromadění toxinů, které se uvolňují v důsledku hnilobných procesů vyvolaných bakteriemi reagujícími s nevyloučenými zbytky potravy, se může ukázat jako významně negativní pro organismus. Příznivé působení proteolytických enzymů minimalizuje tento zdraví nebezpečný jev.
Trávicí enzymy, obsažené v přípravku, prokazují příznivé účinky i mimo trávicí soustavu. Přípravek podporuje činnost imunitního, dýchacího a kardiovaskulárního systému, má protizánětlivé účinky a urychluje procesy hojení a regenerace. 

PRAVIDELNÉ POUŽÍVÁNÍ ENZYME COMPLEX

  • podporuje trávení bílkovin (masa, mléčných výrobků), zmírňuje důsledky poruchy trávení bílkovin
  • pomáhá předcházet ukládání a hnití nestrávených bílkovinných zbytků ve střevech, které vytvářejí toxiny
  • podporuje činnost imunitního systému
  • podporuje činnost dýchacího systému
  • podporuje činnost srdečně-cévní soustavy
  • zmírňuje bolest, působí protizánětlivě, urychluje hojení po zákrocích a úrazech 

AKTIVNÍ LÁTKY A JEJICH ÚČINKY

Bromelain (extrakt z ananasu, Ananascomosus) , získávaný ze stonků ananasu, aktivně podporuje činnost trávicí soustavy tím, že usnadňuje trávení bílkovin. Umožňuje tak předcházet negativním dopadům nedostatečného trávení proteinů, jako je jejich nedostatek v organismu a ukládání bílkovinných zbytků ve střevech, které vedou k poruchám činnosti střev, tvorbě nebezpečných toxinů, potravinovým alergiím. Bromelain podporuje i činnost imunitního systému - výzkumy dokazují, že pomáhá organismu přijímat antibiotika, například amoxicilin a penicilin. Pomáhá při infekcích dýchacího systému - ovlivňuje snižování hustoty hlenu. Podporuje správné reakce organismu na zánětlivé procesy, což může podporovat zmírňování bolesti, urychlení hojení drobných poranění, modřin, odstranění otoků po zákrocích, včetně stomatologických, ale i po přetížení v důsledku tréninku a sportovních úrazech. Enzym přispívá k udržení normální funkce kardiovaskulárního systému, mimo jiné tím, že předchází tvorbě shluků krevních destiček a tvorbě nebezpečných sraženin.

 

Papain (extrakt z papáje, Caricapapaya) je enzym, který se přirozeně nachází v papáji a získává se z nezralých plodů této rostliny. Díky schopnosti rychle rozkládat bílkoviny podporuje organismus při jejich trávení, pomáhá předcházet různým druhům poruch činnosti střev, nebezpečnému ukládání nestrávených bílkovinných zbytků či potravinovým alergiím. Tím, že ovlivňuje urychlení trávicích procesů, zmírňuje nepříjemné potíže, jako jsou například: pálení žáhy, nadýmání, nedostatečné trávení. Podporuje hojení ran, zkracuje čas rekonvalescence po úrazech. Může podporovat léčbu zánětu prostaty. Papain ovlivňuje optimalizaci činnosti imunitního systému a zvyšuje tvorbu cytokinů odpovědných za ničení nádorových buněk. Má také protivirové účinky, mírní příznaky jednoduchého či pásového oparu.

SLOŽENÍ:

Bromelain - extrakt ze stonků ananasu, účinnost 1200 GDU / g, bromelain - extrakt ze stonků ananasu, účinnost 100 GDU / g, papain - extrakt z plodů papáji, účinnost 50 000 u / g, magnéziové soli mastných kyselin, želatina. 

DOPORUČENÁ DENNÍ DÁVKA 
Dospělí: 1 kapsle denně, zapít velkým množstvím vody. Pro nejlepší výsledky se doporučuje užívat půl hodiny před jídlem. Stanovená doporučená denní dávka se nesmí překročit. Výživový doplněk se nesmí používat jako náhrada pestré stravy.
KOUPIT MŮŽETE ZDE
VAROVÁNÍ
Nepoužívejte po uplynutí data minimální trvanlivosti. Nepoužívat v případě přecitlivělosti na kteroukoliv složku přípravku. Těhotné a kojící ženy směji doplněk stravy užívat pouze po konzultaci s lékařem. Není vhodný pro děti do 18 let.