Teplé počasí přímo vybízí k venkovním aktivitám. Obzvláště cykloturistika a běhání se u Čechů těší v letním období velké oblibě. Ať už patříte mezi aktivní sportovce nebo chcete díky pravidelnému pohybu zhubnout, mohou vám pomoci bylinky. Energii pro fyzický výkon dodá Eleuterokok, hubnutí podpoří Brodecký ortislim. Při nezbytné regeneraci poté pomohou borovice sosna či bělotrn.

Před náročným sportovním výkonem je žádoucí povzbudit organismus. V tom může pomoci například žen šen všehoj, který podporuje imunitní systém a odolnost organismu, stimuluje vitalitu, fyzický výkon a povzbuzuje organismus při únavě a vyčerpání. Fyzické a psychické povzbuzení při únavě a udržování stabilní hladiny krevního cukru přináší také Eleuterokok, známý též jako Čertův kořen.

Vytrvalci ocení také maralí kořen, který je známý nejen příznivým vlivem na imunitu a kardiovaskulární systém, ale i celkovou tonizací organismu a posilováním tělních funkcí. Maralí kořen navíc stimuluje také duševní schopnosti a pomáhá posilovat adaptační schopnosti při stresu. Méně známá bylina, která je pro aktivní sportovce též vhodná, je rozchodnice růžová. Ta posiluje kondici, výkonnost a vytrvalost povzbuzuje při únavě, vhodné je tak její užití před náročným tréninkem nebo závodem.

I v případě, že je vaším cílem díky sportu také zhubnout, vám mohou bylinky ve vašem snažení pomoci. Užitečný bude například Brodecký ortislim obsahující směs ananasu, vinných hroznů a mořských řas.  Tato tinktura podporuje střevní aktivity a hubnutí, slouží k účinné kontrole tělesné hmotnosti a pomáhá i v boji s celulitidou. Skvělým pomocníkem při sportování i hubnutí může být také maté. To nejen že stimuluje štěpení tuků, ale také chrání srdce a cévy a posiluje organismus při únavě a přispívá k vyšší odolnosti vůči fyzické i mentální únavě.

Při každé fyzické aktivitě je nezbytné myslet také na důkladnou regeneraci. Při té může pomoci například jmelí, které je ideální pro udržování funkčního stavu a pohyblivosti kloubů, podporu trávení i stimulaci obranných mechanismů. Jako svalové tonikum působí také tinktura z bělotrnu, borovice sosna poté stimuluje revitalizaci kostní tkáně a chrupavek a udržuje v nich hladinu vápníku, který je pro zdraví kostí a tkání nezbytný.

Pro regeneraci svalů po fyzické námaze můžete využít vodíkovou vodu nebo si pořídit láhev k výrobě vodíkové vody. Účinky vodíku si můžete přečíst ZDE.