Vánoční svátky jsou pro mnohé stresem s potížemi s bolestmi břicha 22. 12. 2016
Přichází období, kdy je náš žaludek nucen zpracovat větší množství potravy, než je zvyklý. Vánoce totiž před nás kladou nástrahy v podobě cukroví, lahůdkových pokrmů na rodinných návštěvách a větší míry alkoholu na vánočních večírcích. Chuťové pohárky neodolají a zadělávají si na žaludeční problémy. Poradíme vám, které bylinky vám pomohou přežít Vánoce s klidným žaludkem.
Podle odhadů České průmyslové zdravotní pojišťovny se s žaludečními obtížemi potýká dlouhodobě až polovina populace. V období Adventu a Vánoc ustupuje zdravé stravování obvykle do pozadí, proto není divu, že stížností na bolavé břicho přibývá. Kvůli přejídání nás nejčastěji trápí pálení žáhy, nadýmání, průjmy nebo plný pocit v břiše. Podrážděný žaludek není nic příjemného a svými projevy dokáže zkomplikovat život.

Při nadýmání se ve střevech nadměrně hromadí plyny, následkem čehož v břiše vzniká napětí a dostavuje se i pocit bolesti. Za nadýmáním obvykle stojí nevhodně zvolená strava, nejčastěji nadýmavá zelenina, luštěniny nebo droždí a pšenice. Právě ty v předvánočním období hrají hlavní roli při pečení cukroví, kynuté vánočky a dalších vánočních pochutin. Tyto potraviny obsahují sacharidy, které tělo nedokáže strávit. Normálnímu trávení napomáhá tinktura Amarit Forte, která obsahuje hořec a puškvorec, které se využívají k harmonizaci žaludečního traktu. Ke zlepšení trávení je třeba posílit slinivku, například houbičkou penízovkou a játra třeba ostropestřecem.

Neúměrnou konzumací si můžeme přivodit i pálení žáhy. Při ní se organismus překyseluje, protože kyselé žaludeční šťávy stoupají v jícnu zpět a dráždí jeho sliznici. Pálení žáhy se projevuje pálením v oblasti hrudní kosti, zápachem z úst, plynatostí a bolestí v nadbřišku. Na vině jsou obvykle tučná a smažená jídla, majonéza, silně kořeněné pokrmy, cigarety, víno a další alkohol. Právě tyto spouštěče bereme v období Vánoc na milost a dopřáváme si jich plnými doušky. Blahodárný účinek na trávicí soustavu a proti pálení žáhy má směs Fit-kolon vyrobená ze směsi pupenů dubu, černého rybízu, lnu setého, brusinky a olše. Hned zabírá rakytníkový olej.

Pro odkyselní organismu a nastartování metabolismu dodporučujeme systém bylinných tinktur v ucelené kúře, která obsahuje 6 bylinných tinktur, které se kapou postupně nejlépe do vody. Po dokapání první kúry je třeba začít s kúrou pokračovací, aby byl výsledek pozitivní.

Dalším problémem, který je pro nastávající dobu roku typický, je průjem. Příčinou bývají zpravidla viry nebo bakterie, ale během Vánoc je pravděpodobnějším viníkem právě přejídání. Obtíže obvykle trvají pár hodin až dnů. Během nich se vyplatí omezit konzumaci těžkých jídel a alkoholu a nastolit si dietu. Zmírnit obtíže pomůže také grepová tinktura, která působí jako antioxidant a poradí se i s dalšími zánětlivými onemocněními v trávicím traktu. V případě virové infekce s osvědčí koloidní stříbro.

Zdroj: Byliny-nadeje.eu, upraveno

Newsletter

Jak získat novinky na email?